حقانیت شیعه و رد شبهات

حقانیت شیعه و رد شبهات

ابراهیم بن شیبة الایرانی

* به علت کمبود وقت از ترجمه ی متون درخواستی جدا معذوریم

* شبهات و سوالات علمی خود را در قسمت نظرات ارسال کنید تا در صف سوالات قرار گرفته و به آن پاسخ داده شود (به سؤالات تکراری به هیچ وجه پاسخ داده نمی شود)

* برای دسترسی آسان به موضوعات مورد نظرتان، از قسمت " طبقه بندی موضوعی " استفاده کنید

* در صورت خرابی و یا لود نشدن تصاویر به ما اطلاع دهید

* نقل و درج مطالب موجود در وبلاگ به نام شخص یا مؤسسه ای خاص در هر تارنمای اینترنتی و غیر از آن شرعا حرام می باشد (نقل همراه با ذکر منبع یا بدون اشاره به شخص و مؤسسه ای خاص جایز می باشد)

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر

لحن و بیان زشت و اهانت آمیز «سید کمال حیدری» نسبت به ائمه ی معصومین علیهم السلام

قبلا در مورد چرایی نقد «سید کمال الحیدری» و ضرورت آن نوشته ایم که توصیه می کنیم تا قبل از مطالعه ی مطالب ما در نقد این شخص، حتما مطلب زیر را مطالعه بفرمایید :

http://al-shia.blog.ir/post/663

لحن و بیان نامناسب و «سید کمال حیدری» فقط محدود به مواقعی که وی در مورد علماء و مراجع و بزرگان صحبت می کند نمی شود و حتی وی در دروس علنی نیز گاهی در مورد اهل بیت علیهم السلام متاسفانه با کمال وقاحت و بی شرمی صحبت می کند که به یکی از این موارد اشاره می کنیم.

«سید کمال حیدری» در درس خارج اصول فقه خود تحت عنوان «تعارض الأدلة» جلسه ی 126 در تاریخ 4 جمادی الأولى 1434 هـ از دقیقه ی 33 و ثانیه ی 00 تا دقیقه ی 33 و ثانیه ی 32 می گوید :

..... من حقکم أن تحاسبوا الإمام المعصوم ولا أقل أن تسألوه لماذا فعلت بنا هذا لماذا سکت هنا ولماذا صالحت هنا ولماذا دخلت إلى بیتک هنا ولماذا کنت کالأموات هنا لابد أن نعرف السبب ولماذا تحرکت هنا .....

مشاهده ی جلسه ی درسی به صورت تصویری :

http://alhaydari.com/ar/2012/05/62862

مطالعه ی متن پیاده شده از جلسه ی درسی فوق :

http://alhaydari.com/ar/2013/08/50078

... این حق شماست که امام معصوم را مورد محاسبه و حساب و کتاب قرار دهید و یا حداقل از او سؤال کنید که چرا با ما چنین کردی و چرا اینجا سکوت کردی و چرا اینجا مصالحه کردی و چرا اینجا به خانه ات رفتی و چرا اینجا مانند مُرده ها (اموات) بودی ؟ باید دلیل را بدانیم.چرا اینجا به تحرک درآمدی ...

چنین تعبیر زشت و زننده و اهانت آمیزی حقیقتا جای توضیحی ندارد ! با مراجعه به لینک هایی که از وبسایت «سید کمال حیدری» قرار داده ایم نیز می توانید از صحت انتساب این کلام به او و عدم هرگونه تقطیع اطمینان حاصل کنید.

به راستی اگر کسی نسبت به «سید کمال حیدری» بگوید :

جناب «سید کمال حیدری» ، چرا شما مانند مُرده ها (اموات) هیچ عکس العملی در برابر نقدهای علمی نشان نمی دهی ؟

آیا این نوع صحبت کردن اهانت به وی تلقی نخواهد شد ؟ (که حقیقتا هم چنین نحوه ی صحبت کردنی بی احترامی است)

چه چیزی باعث شده است که «سید کمال حیدری» به این درجه از وقاحت برسد که نسبت به امام معصوم علیه السلام اینگونه صحبت کند ؟! کدام انسان اخلاق مدار حتی نسبت به پدر و مادر خویش جرات می کند اینچنین صحبت کند ؟!

به این مطلب نیز دقت داشته باشید که این کلام «سید کمال حیدری» در تضاد کامل با فرمایش اهل بیت علیهم السلام در روایات معتبره می باشد که به یک نمونه از این روایات معتبر اشاره می کنیم :

عِدَّةٌ مِنْ أَصْحَابِنَا عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدٍ عَنِ الْوَشَّاءِ عَنْ أَبِی الْحَسَنِ الرِّضَا ع قَالَ سَمِعْتُهُ یَقُولُ قَالَ عَلِیُّ بْنُ الْحُسَیْنِ ع عَلَى الْأَئِمَّةِ مِنَ الْفَرْضِ مَا لَیْسَ عَلَى شِیعَتِهِمْ وَ عَلَى شِیعَتِنَا مَا لَیْسَ عَلَیْنَا أَمَرَهُمُ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ أَنْ یَسْأَلُونَا قَالَ فَسْئَلُوا أَهْلَ الذِّکْرِ إِنْ کُنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ فَأَمَرَهُمْ أَنْ یَسْأَلُونَا وَ لَیْسَ عَلَیْنَا الْجَوَابُ إِنْ شِئْنَا أَجَبْنَا وَ إِنْ شِئْنَا أَمْسَکْنَا.

الکلینی الرازی، أبو جعفر محمد بن یعقوب بن إسحاق (متوفاى328 هـ)، الکافی،ج1، ص 212، ح 8،  تحقیق: علی اکبر الغفاری، ناشر: دار الکتب الإسلامیة‏، تهران‏-ایران، الطبعة الرابعة،1407هـ .

امام رضا علیه السلام از امام سجاد علیه السلام نقل می کنند که ایشان فرمودند : بر امامان تکلیفى است که بر شیعیانشان نیست و بر شیعیان تکلیفى است که بر امامانشان نیست.خداوند به شیعیان فرمان داد تا از ما بپرسند.آن جا که گوید: «اگر نمى‏ دانید از اهل‏ اطلاع بپرسید».ولى بر ما نیست که حتما پاسخ بدهیم.اگر خواستیم پاسخ مى‏ دهیم و اگر نه سکوت مى‏ نماییم.

مشاهده ی کلیپ مربوط به بحث :

https://www.aparat.com/v/EMny6

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۶/۱۲/۱۷
فرشید ایرانی | Farshid Irani

آیت الله سید کمال حیدری

انحرافات سید کمال حیدری

اهانت سید کمال حیدری به اهل بیت

توهین سید کمال حیدری به اهل بیت

حقانیت شیعه و رد شبهات

دانلود کتاب های کمال حیدری

دروغ های سید کمال حیدری

روش اصلاحی سید کمال حیدری

سایت سید کمال حیدری

سید کمال حیدری اسرائیلیات

سید کمال حیدری امام زمان

سید کمال حیدری اهل بیت

سید کمال حیدری جایگاه زن در احادیث

سید کمال حیدری جایگاه زن در اسلام

سید کمال حیدری حضرت زهرا

سید کمال حیدری درس خارج فقه

سید کمال حیدری دیدار امام زمان

سید کمال حیدری روایات شیعه

سید کمال حیدری شبکه الکوثر

سید کمال حیدری شیعه

سید کمال حیدری شیعه و تکفیر

سید کمال حیدری عرفان

سید کمال حیدری علامه مجلسی

سید کمال حیدری فقه المراة

سید کمال حیدری فلسفه

سید کمال حیدری مراجع تقلید

سید کمال حیدری مطارحات فی العقیده

سید کمال حیدری مهدویت

سید کمال حیدری وحدت اسلامی

سید کمال حیدری وهابیت

سید کمال حیدری کتاب کافی

سید کمال حیدری کیست

سید کمال حیدری یهود

شبهات اهل سنت

شبهات سید کمال حیدری

شبهات وهابیت

شبکه توحید سید کمال حیدری

شبکه توحید کمال حیدری

شبکه نور سید کمال حیدری

شبکه نور کمال حیدری

شبکه وصال حق سید کمال حیدری

شبکه وصال حق کمال حیدری

شبکه وصال کمال حیدری

شبکه کلمه سید کمال حیدری

شبکه کلمه کمال حیدری

علامه سید کمال حیدری

فرشید ایرانی

فرشید شرفی

مارتین لوتر شیعه

مارتین لوتر شیعه کمال حیدری

نظر سید کمال حیدری در مورد اهل بیت

وبلاگ الشیعة

وبلاگ الشیعه

وبلاگ حقانیت شیعه

وبلاگ فرشید شرفی

پاسخ به شبهات اهل سنت

پاسخ به شبهات سید کمال حیدری

پاسخ به شبهات وهابیت

نظرات  (۴)

سلام

شما فکر کردید سید کمال حیدری یک نفر است.نه برادر این یک جریان و فرقه است.یک روز به نام صوفیه هستند روز دیگر به نام فلاسفه و عرفا.تا زمانی که تفکرات محیی الدین ابن عربی در حوزه هست همچین افرادی هم به نام شیعه از حوزه خارج می شوند.سید کمال حیدری فقط دم مار است،سرش جای دیگری است.

موفق و سلامت باشید
پاسخ:
وعلیکم السلام

در مورد سید کمال حیدری قضیه خیلی فراتر از گرایش های صوفیانه است.به مرور زمان متوجه خواهید شد.
سللم علیکم؛
واقعا تعجب میکنم از این سخنان کمال حیدری!!!!!!!!!!!!!!
وتأسف میخورم که به ایشون سید بگم..
این حرفا از یک فرد عادی که دروس حوزی نخوانده باشه شنیده نمیشه ولی چطور ممکنه این شخص گمراه که سالها در حوزه درس خوانده و با مبانی فقهی شیعی و عقاید شیعه آشنایی داره، چنین جسارتی به ائمه معصوم (ع) بکنه و اعتقادات شیعه رو مورد هجمه قرار بده؟؟
ایا دفتر کمال حیدری در مورد این سخنان پاسخی داده اند؟؟؟؟
پاسخ:
وعلیکم السلام

انحرافات این شخص بسیار بیشتر و شدیدتر از حد تصور هست.در مورد این اهانت هم هیچ پاسخی داده نشده و هیچ پاسخی هم نخواهند داد و هیچ پاسخی ندارند که بدهند !
با سلام
به نظر میرسد هیچ توهینی در این سخن نباشد و صرفا بیان حق رعیت در سوال از حاکم است. البته اینکه باید رعیت، ادب در کلام را رعایت کند بحثی نیست ولی لب کلام ایشان(برگرفته از نهج) این است که مردم حق دارند از حاکم سوال کنند و اینها تعابیری موهن نیست و الا خود فاطمه زهرا که به امام علی گفتند اشتملت شمله الجنین و قعدت حجره الظنین باید توهین کرده باشند.
به نظرم این اتهام شما وارد نیست.
پاسخ:
وعلیکم السلام

مگر ما حق سوال را زیر سوال بردیم ؟! کمال حیدری می گوید این حق شماست که خطاب به امام معصوم بگویید «چرا در فلان جا مثل مرده ها بودی؟»

کمی منصفانه فکر کنید ! آیا شما به خودتان جرات می دهید حتی فکر این را بکنید که با پدر و مادرتان اینچنین سخن بگویید ؟!

کمال حیدری بایستی کمی قبل از صحبت کردن تامل کند تا بداند چه می گوید تا اینگونه اهانت نکند ...
ایشون فقط مثال زدند و در مثل مناقشه نیست...چرا مثل اموات بودی نوعی مثل و کنایه است....اما ماشالله گویی شما تمام توان تون رو برای تخریب گذاشتید.از کانال بگیر تا پیج مخصوص ایشون...
به نظر شما جواب کاریکاتوری که شبکه وهابی نشون داد در اولویت نیست؟اونو چرا جواب ندادین؟اونو چرا زنگ نزدید و بحث نکردید و هزار جور شانتاژ نکردید؟
پاسخ:
اتفاقا در مثل هم مناقشه است ! حتی از باب مثال هم کسی حق چنین مثال نداره ! شما جرات میدید به خودتون نه در مورد ائمه ی معصومین بلکه در مورد پدر و مادرتون اینطوری مثال بزنید ؟!

با انصاف بین خودتون و خدای خودتون فکر کنید و پاسخ بدید : آیا جرات این رو به خودتون میدید از باب مثال در مورد پدر و مادرتون بگید که ما حق داریم به پدر و مادرمون در جایی که سوال داریم در مورد عملکردشون بهشون بگیم چرا در فلان جا مثل مُرده ها عمل کردید ؟!

به علاوه : در مورد نواصب هم ما فعال هستیم و هم در وبلاگ و هم در جاهای دیگه کار میکنیم و نیازی نیست که فریاد بزنیم ! به علاوه : الباطل یموت بترک (موت) ذکره.

در پایان بفرمایید چرا در مورد بحث شیخ طوسی و خلیفه ی عباسی که اونطوری اشتباه واضحی رو مرتکب شدید پاسخگو نیستید ؟!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Flag Counter